Staff as at April 2020

Patricia Rodrigues                  Principal

Mike Jenzen                           Deputy Principal

Brad Krokosz                          Head of Secondary

Stuart Learmonth                    Head of Primary

Erica Captain                          Business Manager

   

Claire Blyth                            Year 7 Coordinator

Robert Andersson                 Year 8 Coordinator and Learning Area Coordinator - Science

Ben Freel                                Year 9/10 Coordinator

Kathryn Tupicoff                    Year 11/12 Coordinator and Learning Area Coordinator - Mathematics

Aaron Hancock                       Learning Area Coordinator - Humanities and Social Sciences

Candice Brown                     Learning Area Coordinator- English

James Bristow                        Learning Area Coordinator – Physical Education and Sport 

Skye Riseley                            Learning Area Coordinator - The Arts and Technology

Kim Barlow                             Coordinator – Music

Hayley Schutz                       Primary Curriculum Coordinator and Year 3 Teacher

Robert Taylor                          Primary Pastoral Care Coordinator and Year 3 Teacher

Elizabeth Vos                          ELC (PreK - Yr 1) Coordinator and Pre-primary Teacher

 

Alisha Sah                                School Social Worker

 

Karen Parry                             Art Teacher

Jocelyn Pugliese                     Drama and Dance Teacher

Simone Tolhurst                     English Teacher

Tahnee West                           English and Drama Teacher

Gillian Hills                              Hospitality Teacher

Tristan Campbell                    Humanities and Social Science Teacher

Alex Kelly                                Humanities and Social Science Teacher

Naomi Dreher                         Digital Technologies Teacher

Angela Gileno                        Inclusive Education Teacher

Rebecca Bell                          Mathematics Teacher

Mary Ann Koshy                     Mathematics Teacher

Robert Furzer                         PE Teacher

Tim Moore                             PE Teacher

Gabrielle O'Sullivan                PE Teacher

Mark Couzens                        Science Teacher

Darren Snashall                      Science Teacher

Karen Johnson                        Science and Mathematics Teacher

Anton Ferreira                         Woodwork Teacher

Dion Anthony                        Secondary Teacher

Jane Walker                          Secondary Teacher

 

Stacey Ashton                       Year 6 Teacher

Ross Greeff                            Year 6 Teacher

Gavin Fitton                            Year 5 Teacher

Tanya Van Den Dries              Year 5 Teacher

Peter Taylor                            Year 4 Teacher

Fiona Mader                           Year 4 Teacher

Kahli Bedford                          Year 2 Teacher

Monique Silvi                          Year 2 Teacher

Elizabeth Fuller                       Year 1 Teacher

Lynette Carnaby                      Year 1 Teacher

Sally McArthur                        Pre-primary Teacher

Shaunee Parmenter               PreK / Kindergarten Teacher

Laura Schwehr                        PreK / Kindergarten Teacher

Jade Dhu                                Physical Education

Joey Wong                             Primary Music

Tabitha Dennis                        Primary DOTT Teacher

Laura Keane                           Primary Teacher

 

 

Tami Bamkin                           Education Assistant

Jodie Brown                            Education Assistant

Kerry Brown                              Education Assistant

Lisa Evans                                Education Assistant

Claudia Greeff                         Education Assistant

Sarina Johnstone                  Education Assistant

Jennifer Joslin                         Education Assistant

Rebecca Kelly                         Education Assistant

Karen Leahy                           Education Assistant

Helen Lightfoot                       Education Assistant

Sue Newton                            Education Assistant

Melissa Ward                           Education Assistant

 

Jan Gallatly                             Laboratory Assistant

David Braovich                       Woodwork Assistant Technician

 

Kim Chappell                          Personal Assistant to the Principal

Jacob Curulli                          ICT Manager

Felicity Inglis-Hodge               Student Services

Michelle McCay                     Accounts Receivable and Uniforms

Michelle Krokosz                    Workplace Learning Coordinator

Sean Lardner                          Maintenance and Grounds Manager

Claire McDermott                  Enrolment Officer

Sandra Mellor                         Canteen

Jill Petley                                 Reception

Tara Ramsay                          Canteen/Kiosk

Lee Anne Sexton                    Finance Officer

Tania Wareham                      Executive Secretary

logo-white-horizontal-001.svg

SCHOOL ADDRESS
Cnr Bishop and Soldiers Roads
Mundijong, Western Australia

POSTAL ADDRESS
Locked Bag 1
Mundijong WA 6123

PHONE (+61 8) 9526 5000
FAX (+61 8) 9525 9130
EMAIL school@cgs.wa.edu.au